poniedziałek, 21 września 2015

Zbudujmy model Pzkpfw II Ausf. F 1/35 Tamiya Konkurs Modelwork.

Witam wszystkich !!!

Kilka dni temu wystartowałem z nowym projektem. Dzisiaj chciałem przedstawić postępy w budowie Panzera II. Jak widać na fotkach jedynymi dodatkami jakie dokupiłem to metalowe lufy działka i karabinu maszynowego MG-34. Z blaszek fototrawionych zrezygnowałem, na pewno upiększyłyby one pojazd, ale odpuściłem, nie mam jeszcze doświadczenia w tym temacie, a szkoda byłoby coś zepsuć. Dzisiaj skleiłem kadłub, poprzyklejałem tez kilka innych detali. Łopatę chyba pomaluję później, na razie nie będę jej przyklejał. Zająłem się też wieżą. Wieżę troszeczkę zaszpachlowałem, ale będę musiał chyba to poprawić, bo dalej widzę tam jakieś szpary. :/
Miałem też problemy z tłumikiem, przyznam, że troszeczkę się nasiłowałem, ale myślę, że nie wygląda on tragicznie. :) Oczywiście nawierciłem otwór w tłumiku, którego fabrycznie w tej części nie było.
To na razie tyle, zapraszam również na forum gdzie prowadzę relację. Wstawiam też kilka fotek, na dowód tego że się nie lenię :P

Pozdrawiam serdecznie
ModelistConstructor

niedziela, 20 września 2015

Czołg średni T-34/85 1/72 Italeri fast Assembly Kit - Galeria

Witam wszystkich !!!

Chciałem zaprezentować, swój pierwszy model malowany aerografem. Przyznam, że jeszcze długa droga przede mną, ale pierwszy raz zastosowałem też modulację kolorów (rozjaśnienia na płycie czołowej i górnej płycie wieży). Bałem się, że zepsuje ten modelik i że wyląduje on w Cleanuxie, ale jak na pierwszy raz malowanie aerografem, wyszło całkiem ciekawie :).
Modelik malowałem tradycyjnie farbkami firmy Pactra o numerach A34,A46. Elementy metalowe (łopaty i liny stalowe) pomalowałem Humbrolem H53. Obicia wykonałem ze zmieszanej farbki czarnej i brązowej humbrola (trochę wyszły mi za ciemne). Po raz pierwszy wykonałem też tłuste plamy na płycie silnika i tłuste zacieki na tylnej płycie. Wykonałem je z pactry A46 i sidoluksu. Starałem się aby mieszanina miała formę washa. Gdzie nie gdzie, plamy nie wyszły mi dobrze, ale tragedii nie ma. Brudzenie to pigmenty mieszane z terpentyną. Zacieki wykonane z farb olejnych, które rozcierałem płaskim pędzelkiem. Okopcenia i rdza na tłumiku to pigmenty mieszane z wódką. Pojazd wykonałem w fikcyjnym malowaniu, wzorowałem się na pojazdach LWP z lat 50. Orzełki pochodzą z zestawu ICM, natomiast numery z pozostałości kalek z jakiegoś modelu firmy PST. Troszeczkę na tym modelu się "powyżywałem" ale chciałem przetesotwać różne techniki :). Kolejna sprawa która troszeczkę muszę dopracować to wykonywanie zdjęć. Musze pokombinować coś z oświetleniem.
Wkrótce pojawią się też fotki z budowy konkursowego Panzera II. :)

A tym czasem zapraszam do galerii T-34 :P

Pozdrawiam serdecznie
ModelistConstructor
piątek, 18 września 2015

Konkursowy Pzkpfw II ausf. F 1/35 Tamiya

Witam wszystkich !!!

Postanowiłem wziąć udział w konkursie na forum Modelwork. Zima 2015 bo taki jest tytuł konkursu, wymaga wykonania modelu w kamuflażu zimowym. Na matę trafił Pzkpfw II ausf. F w skali 1/35 firmy Tamiya. Modelem konkursowym miał być sowiecki czołg T-60 w skali 1/35 z Aeroplasta, ale perypetie związane z zapłatą i wysyłką modelu, doprowadziły mnie do szału, więc jeżeli model do mnie dotrze to będę bardzo szczęśliwy. Co do samego zestawu, model Panzera II jest wiekowy, znany prawie wszystkim modelarzom. Jego niewielkie gabaryty sprawiają, że i liczba części nie jest maskarycznie duża. Rysunek na pudełku sugeruje wykonanie czołgu w malowaniu DAK, w zestawie znajdują się także figurki żołnierzy z Afrika Korps. Być może jakieś elementy wykorzystam przy budowie zimowego Panzera II (np hełmy czy broń, zastanawiam się też nad kupnem figurek żołnierzy niemieckich oczywiście w zimowym umundurowaniu co by znacznie urozmaiciło model.)
Zestawie na szczęście znajdują się kalkomanie dostosowane do malowania panzergrau. :)
A tak przedstawia się zestaw:


Oczywiście, poza wątkiem warsztatowym i modelem konkursowym pojawi się jeszcze coś :) Ale o tym wkrótce.

Pozdrawiam serdecznie
ModelistConstructor


czwartek, 3 września 2015

Czołg lekki Vickers E (dwuwieżowy) 1/72 First to Fight

Witam wszystkich !!!

Dzisiaj chciałbym zaprezentować najnowszy model jaki wykonałem. Miał być na 1 września, jednak nie udało mi się go dokończyć do tego czasu. Model był przyjemny w budowie, przy klejeniu nie napotkałem większych problemów, aczkolwiek warto zwrócić uwagę na pewien szczegół. Przy sklejaniu wież, trzeba uważać,aby nie pomylić stron. Wieża z otworkami i "kopułką" powinna znajdować się w prawej części, wieża bez otworków, po części lewej. Niby nic wielkiego, ale pomyliłem się, kopułkę przykleiłem do lewej wieży, na szczęście, szybko zauważyłem błąd i udało mi się go skorygować. Seria wrzesień 1939 bardzo mi się podoba, ale czasem instrukcje sklejania mogłyby zawierać więcej szczegółów. Poza tym budowa przypominała mi sklejanie czołgu 7TP, także problemów nie było( w końcu to ta sama rodzina czołgów ;) ). Model tradycyjnie malowany farbami Pactra o numerach A33,A96,A103,A46.Gąsienice przetarłem ołówkiem. Tłumik pordzewiłem w następujący sposób, najpierw pomalowałem go humbrolem H53, następnie nie wyschnięty jeszcze tłumik, posypałem popiołem, gdy wyschnął, pobrudziłem go pigmentami w różnych odcieniach czerwieni (sposób znalazłem na jakimś forum modelarskim). Wash, wykonałem z farby artystycznej Burnt Umber. Wykonałem tez lekki suchy pędzel, a także obicia. Obicia robiłem, gąbką i bardzo cienką igłą.Gąsienice i wannę czołgu pobrudziłem pigmentami. Gdy wstawiłem fotki zauważyłem, że nie pomalowałem światełek, błąd naprawiłem, i nowe zdjęcie pojawią się w galerii, gdy mój aparat nabierze sił ;)

Pozdrawiam serdecznie
ModelistConstructor